Nasıl Hamile Kalınır

Nasıl Hamile Kalınır | Erkeklerin sperm hücresi kadınların yumurta hücresini döllerse  kadınlar hamile kalırlar.

Nasıl Hamile Kalınır?

Eşler birbirleri ile cinsel ilişkiye girdiğinde ve erkekler   boşaldığında, sperm hücreleri  kadının vajinanıza girer. Kadının vajinasındaki yumurta hücreleri spermler tarafından döllenerek bayan hamile kalır.

Döllenme nedir?

Bir erkek sperm hücresi bir kadın yumurta hücresi ile bir araya gelerek döllenme meydana gelir.

Kadınlarda Adet Dönemi Nedir?

Kadınlar her ay  belli günlerinde adet dönemine girerler. Bayanlarda adet döngüsü, genellikle vajinada  kanamanın oluşumu ile başlar. Kadınlar arasında medyama gelen bu duruma  adet dönemi denir. Genellikle kadınların adet dönemi yaşanılan ömür boyunca değişiklik arz edebilir.

Bu dönem süre kısa veya uzun sürebilir. Genel olarak bu dönem 28 günde bir görülmektedir.  Bu süre içindeki durum normal adet dönemi olarak kabul edilir. Ancak bazen bayanlarda bu olay geç gerçekleşebilir. Mutlaka bunun nedeni araştırılmalıdır. Adet döneminin gecikmesinin birçok nedeni olabilir. Bu konu araştırılarak nedeni bulunup çözüme kavuşturulmalıdır.

Gebelik Dönemi Nedir?

Genel olarak tabii yollarla gebelikte etkin olan etmen, döllenme ihtimalinin yüksek olduğu yumurtlama anini iyi anlayabilmektir. Kadınlar gebelik şanslarını çoğaltmak amacı ile bayanın adet döngüsü iyi incelenmeli ve yumurtlamanın net olarak ne zaman gerçekleştiğini çok iyi hesaplanmalıdır.

Kadında Yumurtlama Dönemlerinin İzlenmesi

Olayları izlemek için bir takvim hazırlayınız.
Eşinizle cinsel ilişkiye girme anini iyi belirleyiniz.
Eşinizle cinsel ilişkiye girerken etkili bir metot seçiniz.
Mutlaka vajina sıvısını düzenli bir şekilde kontrol ediniz.
Yumurtlama döneminde rahim yumuşak ve normal durumuna göre açık olur.

Kadınlarda Nasıl Hızlı Hamile Kalınır?

Eşler hamilelik şanslarını artırabilmek amacı ile mutlaka farklı çalışmalar yapmaları gerekir. Bunun için mutlaka cinsel ilişkiyi mümkünse uzanmak.

Ancak eşler genellikle birçok kez rollerini ihmal etmektedir. Erkeklerin spermi doğru özellikte, bicimde ve uygun hareketlilikte olmalıdır. Şayet sperm bu şekilde değilse bayan doğurgan olması bile döllenme tabii yollarla gerçekleşmez.

Erkekler spermlerinin zarar görmelerini engelleyebilmek için külot yerine külot giymelidir. Çünkü külotlar testislerin çok fazla ısınmalarını önleyerek spermlerin zarar görmesini engelleyebilir.

Eşlerin dikkat etmesi gereken diğer bir etmen ise genetik ve hormonlardan kaynaklanmayan nedenlerdir. Oysa birçok olayın başlıca nedeni düzensiz beslenme, aşırı stres, yorgunluk, uykusuzluk, alkol, fazla kilo ve sigara kullanımıdır. Ayrıca günlük olarak tüketilen meyve ve sebzelerdeki zirai ilaçlar, günlük kullanılan bazı ilaçlar ve zehirli kimyasal maddeler gibi şeyler sayılabilir.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir